Zapytaj o wycenę

Sylwetki managerów – Marcin Kozioł

11.04.2021

W OEX E-Business pełnisz rolę eCommerce managera. Wcześniej zajmowałeś się również wsparciem sprzedaży i wdrożeniami. Jesteś bardzo wszechstronnym specjalistą. Jakie są Twoje wcześniejsze doświadczenia zawodowe, które pozwoliły Ci zyskać tak wysokie kompetencje?Pracę w logistyce rozpocząłem ponad 20 lat temu. Od samego początku byłem ściśle związany z logistyką magazynową. Pracowałem przez ten okres w kilku firmach (głównie operatorzy logistyczni). Zaczynałem jako Specjalista ds. logistyki, poznając od podstaw różne procesy magazynowe i dystrybucyjne oraz pracę w WMS i TMS. Zdobywając coraz większe doświadczenie, miałem okazję odpowiadać za szereg różnych projektów logistycznych, całość logistyki w firmie, wdrażanie WMS i TMS, uruchomienie kilku magazynów wysokiego składu, jak i za prowadzenie dużego centrum dystrybucji.

Który obszar działania w OEX E-Business był dla Ciebie największym wyzwaniem, a który dawał najwięcej satysfakcji?

Wszystkie moje dotychczasowe role to wyzwanie i jednocześnie satysfakcja. Projekty i potrzeby Klientów bywają naprawdę różne. Opracowanie modelu procesów logistycznych dla nowego Klienta lub modyfikacja tych procesów dla Klienta już obsługiwanego, przygotowanie oferty i sprzedaż, wdrożenie projektu, a później jego obsługa i rozliczenie to elementy jednego organizmu. Moje dotychczasowe role w OEX E-Business nierozerwalnie łączą się właśnie w ten jeden proces. Dobrze jest zobaczyć efekty swojej pracy, a holistyczne podejście z pewnością ułatwia zrozumienie zagadnienia i osiągnięcie sukcesu. Ważne jest też jak się do tego podchodzi. Ja lubię to co robię.

Rynek logistyczny (szczególnie w branży eCommerce) w Polsce rośnie z roku na rok. Co Twoim zdaniem jest najważniejszą kwestią w zakresie obsługi Klientów B2C, co się zmieniło przez ostatnie 2,5 roku Twojej pracy, a co jest filarem, który nigdy się nie zmieni.

Filarem jest informacja i komunikacja z Klientem. Prawdopodobnie to nigdy się nie zmieni. Zmieniły się wymagania. Jeszcze jakiś czas temu 100% terminowości i jakości zamówień nie było tak istotne jak dziś. Wynika to bezpośrednio ze zmian jakie zaszły i nadal zachodzą przez pojawienie się nowych technologii, pomysłów na sprzedaż przez Internet, konkurencję i szereg ocen jakości sprzedaży i sprzedawców internetowych, które mają niebagatelne znaczenie na obecnym rynku. Poza tym, coraz częściej pojawia się na rynku eCommerce zapotrzebowanie na możliwość outsorcingu prawie całego biznesu. Kiedyś 3PL to było coś. Dziś 5PL jest coraz częstsze, a co będzie dalej?

Skontaktuj się z nami!