Zapytaj o wycenę

Sylwetki managerów – Artur Wojtaszek

30.04.2021

Jesteś CEO dużej Spółki, która dynamicznie się rozwija. Jaki jest Twój klucz do sukcesu w biznesie?

Klucz leży w trzech prawdach zasłyszanych kilkadziesiąt lat temu.

Zasady moralne nie zależą od zdania większości. 

Błąd jest błędem, nawet kiedy wszyscy są w błędzie. 

Prawda jest prawdą, nawet jeżeli nikt jej nie uznaje.  

Może to nie klucz, ale przynajmniej parę elementów szyfru. Z rzeczy mniej zagadkowych to przemyśl dobrze swoją wizję biznesu i następnie bądź konsekwentny do granic możliwości w jej realizacji.

W swojej ponad 20-letniej historii budowałeś i rozwijałeś wiele Spółek z Grupy OEX SA, co było dla Ciebie największym wyzwaniem i co najbardziej Cię napędzało?

Napędzała oczywiście praca z ludźmi, ich zaangażowanie, chęć awansu, proponowanie rozwiązań w trudnych sytuacjach. Niestety z mojej perspektywy, w tym obszarze obserwujemy coraz mniej serca, a coraz więcej polityki i wyrachowania.  Jeśli chodzi o wyzwania, to były to duże skalowalne tematy, które wymagały precyzyjnego planowania, w celu eliminacji kłopotów z ich realizacją. Wiązało się to również z umiejętnością przewidywania i prognozowania sytuacji na rynku na kilka lat do przodu.  Zdolnością weryfikacji i odpowiedniego reagowania.

Jak wygląda Twój dzień? Czy jest w nim miejsce na rozwój osobisty i życie prywatne? 

Dla każdego człowieka przychodzi moment, w którym powinien równoważyć pracę zawodową z życiem prywatnym. Im wcześniej przyjdzie taka refleksja, tym lepiej. Bardzo ważny w życiu jest ruch i regularne uprawianie sportu. Dużą rolę odgrywa również zdrowe odżywianie z zaskakującą regułą, że często taniej znaczy zdrowiej. Moją pasją, która pozwala oderwać się od bieżących spraw jest historia. Reset psychiczny dla mnie to analiza zdarzeń historycznych opisanych  w dokumentach, przekazach, filmach dokumentalnych lub opartych na prawdziwych wydarzeniach.  W dalszej kolejności zderzanie pozyskanej wiedzy i wniosków w dyskusjach z innymi pasjonatami historii.

 

Skontaktuj się z nami!