Zapytaj o wycenę

Pierwszy sklep internetowy – 5 pomysłów na nowy biznes w e-commerce

14.06.2023

Uruchomienie własnego biznesu w e-commerce bywa coraz trudniejsze. Wynika to ze sporej konkurencji rynkowej. Aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i osiągnąć sukces potrzebny jest dobry pomysł. W sieci można sprzedać praktycznie wszystko, ale czy konsumenci będą chętni kupować Twoje towary? To zupełnie inna sprawa. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak zaplanować dochodowy biznes w e-commerce.

Jak zacząć prowadzić biznes w internecie?

Podstawą do uruchomienia sklepu online jest dobry biznesplan. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań warto ustalić cele biznesowe, możliwe rynki zbytu produktów, grupę docelową, a także początkowy budżet, którego nie można przekroczyć. W ten sposób łatwo ocenisz opłacalność uruchomienia nowego biznesu.

Internet daje nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o handel. Jak osiągnąć sukces i nie stracić zainwestowanych środków? Wykorzystaj kilka wskazówek.

  1. Wykonaj analizę rynku – to dobry sposób, aby ocenić rentowność planowanego biznesu i możliwe dochody.
  2. Oszacuj całkowite koszty wejścia na rynek e-handlu.
  3. Zaplanuj działania marketingowe, które pomogą Ci wypromować nowy serwis sprzedażowy.
  4. Stwórz przyjazną stronę internetową.

Bardzo ważne jest też wcześniejsze zaplanowanie pracy działu logistyki w swojej firmie. Sprzedaż produktów przez internet wymaga wysyłki towarów bezpośrednio z magazynu. Kluczowy w tym przypadku jest płynny przepływ informacji pomiędzy sklepem a pracownikami odpowiedzialnymi za wysyłkę.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznes będzie działać, tak jak należy, koniecznie skorzystaj z profesjonalnej obsługi logistycznej sklepu internetowego. Więcej na ten temat znajdziesz w ofercie OEX FULFILIO na stronie: https://oexfulfilio.com/logistyka-dla-ecommerce/.

Najlepsze pomysły na biznes w e-commerce

Dobry pomysł na nową działalność w branży e-commerce powinien być przede wszystkim: przyciągający uwagę, spersonalizowany, oryginalny oraz wartościowy dla potencjalnego klienta. Jeśli Twój pomysł będzie zupełną nowością na rynku i wpiszesz się w potrzeby rynkowe – jest duża szansa, że osiągniesz niesamowity sukces. Poniżej przedstawiamy pięć najlepszych pomysłów na biznes w e-commerce.

1. Ekologiczne akcesoria gastronomiczne – zdrowy biznes

W dzisiejszych czasach to świetny pomysł na nowy biznes w internecie. Wystarczy znaleźć producenta ekologicznych opakowań, słomek i sztućców dla gastronomii. Coraz więcej firm chce działać proekologicznie. Z tego względu taka forma prowadzenia biznesu może okazać się naprawdę dochodowa.

Aby pomysł przenieść na realne zyski, potrzebujesz: siatki klientów (najlepiej restauracje i bary szybkiej obsługi), dobrych jakościowo produktów oraz przyjaznej witryny internetowej do prowadzenia sprzedaży.

2. Kosmetyki dla mężczyzn

Prowadzenie sklepu internetowego z produktami stricte dla mężczyzn to kolejna propozycja. W Polsce i na całym świecie coraz więcej mężczyzn nosi długie brody i dba o włosy i skórę twarzy/głowy. To przekłada się na coraz większe zainteresowanie ekologicznymi kosmetykami przeznaczonymi wyłącznie dla mężczyzn.

Nowy biznes e-commerce w tej dziedzinie możesz otworzyć na kilka sposobów. Najłatwiej będzie znaleźć producenta sprawdzonych produktów kosmetycznych i zająć się ich dystrybucją za dodatkową prowizję. Alternatywnie możesz uruchomić własną linię produkcyjną i promować zupełnie nowe towary na rynku. To niestety wiąże się ze sporymi kosztami początkowymi, choć może przełożyć się na realny sukces.

2. Zabawki dla dzieci

Sprzedaż zabawek w internecie to szansa na wysokie dochody przez cały rok. Aby zmaksymalizować, zyski warto postawić na bezpieczne, ekologiczne i edukacyjne zabawki dla dzieci w różnym wieku. Uruchomienie sklepu online z takim asortymentem to praktycznie gwarancja sukcesu.

Rynek zbytu na zabawki obowiązuje przez cały rok, choć bywają też okresy wzmożonego ruchu, np. urodziny, chrzciny, komunie lub imprezy rodzinne. W takich sytuacjach wiele osób szuka zabawek, które będą nie tylko bezpieczne dla malucha, ale także przyczynią się do jego rozwoju. 

4. Elektryczne pojazdy

W internecie możesz zając się dystrybucją profesjonalnego sprzętu do podróżowania z napędem elektrycznym. Takie środki lokomocji cieszą się coraz większą popularnością wśród wielu grup społecznych.

Skontaktuj się z producentami hulajnóg, rowerów lub deskorolek elektrycznych i uruchom własny sklep internetowy. Możesz sprzedawać produkty, narzucając swoją marżę. To przyszłościowy biznes, szczególnie ze względu na ciągły rozwój pojazdów z napędem elektrycznym i pogłębiające się zainteresowanie alternatywnymi metodami podróżowania.

5. Akcesoria do telefonów

Choć sklepów online w tej branży jest mnóstwo – wciąż warto spróbować swoich sił. Możesz produkować i sprzedawać spersonalizowane etui na telefony, smyczki, naklejki, a nawet szkła ochronne. Na takie produkty rynek zbytu jest zawsze aktywny.

Wystarczy, że zadbasz o odpowiednią promocję, zainteresujesz klientów swoją ofertą… a nawet zaproponujesz atrakcyjne ceny na swoje produkty.

Czy warto uruchomić nową działalność w e-commerce – Twój własny biznes?

Pomysły na sklep internetowy mogą być różne. W sieci możesz działać praktycznie w każdej branży, choć nie zawsze będziesz w stanie osiągnąć planowane zyski. Droga do sukcesu w e-commerce to przede wszystkim: planowanie sprzedaży, optymalizacja kosztów oraz zarządzanie procesami logistycznymi. Jeśli do tego wybierzesz ciekawy pomysł na własny biznes – masz spore szanse, że nowa działalność online będzie największym sukcesem w Twoim życiu.

Skontaktuj się z nami!