Zapytaj o wycenę

Jak wygląda praca zespołu logistyki POS? Odkryj outsourcing logistyki POS od środka

12.04.2024

Czym zajmują się zespoły logistyki POS? Co spoczywa na ich barkach? I jak swoją pracą przyczyniają się do sprawnego przeprowadzenia procesu logistycznego? Jesteś klientem, który rozważa outsourcing usług związanych z POS? Dowiedz się, jak wiele możesz zyskać.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym polega praca zespołu logistyki POS?
  • W jaki sposób może on wspierać Twój biznes?
  • Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Logistyka POS – Wszystko zaczyna się od projektu

Zarządzanie POS to zadanie złożone i pracochłonne. Rzadko kiedy jednoosobowy zespół byłby w stanie poradzić sobie z ilością zadań, jakie trzeba podjąć do finalnej produkcji i dystrybucji materiałów POS. Pierwszym i jednym z najważniejszych zadań teamu jest opracowanie koncepcji materiałów reklamowych. Zespół ekspertów rozpoczyna swoją pracę od porządnego researchu – zarówno w Polsce jak i w Europie. W celu znalezienia najlepszych dostawców usług marketingowych. Następnie skrupulatnie, we współpracy z klientem, przygotowywane są dopasowane propozycje reklamy bez względu na to, czy jest to stand, katalog, czy display.

Kiedy projekt zostaje zaakceptowany przez klienta, można zabrać się za jego produkcję, która jest dokładnie weryfikowana i kontrolowana na każdym etapie. Wszystko za sprawą kontroli jakości na najwyższym poziomie, która eliminuje możliwość jakiejkolwiek pomyłki. Kiedy produkt jest gotowy, przedsiębiorstwo potwierdza sposób realizacji zamówienia, aby klient mógł się z nim dokładnie zapoznać.

Dotrzyj wszędzie z materiałami POS

Czym jeszcze zajmuje się zespół ds. logistyki point of sales materials? Kiedy materiały są już wyprodukowane, należy je dostarczyć w odpowiednie miejsce. Dlatego oferujemy dostawy w całej Polsce, Europie, oraz import z krajów azjatyckich. Dzięki naszemu doświadczeniu zwiększamy efektywność, a wszystkie materiały wspierające sprzedaż docierają prosto do celu.

Koordynacja działań między partnerami zewnętrznymi? Zostaw to zespołowi POS

Rozliczenia finansowe z poszczególnymi wykonawcami zewnętrznymi nie muszą dłużej zaprzątać Ci głowy. Zespoły od logistyki z dziedziny marketingu zrobią to przeważnie za Ciebie. Będą czuwać nad koordynacją producentów materiałów reklamowych, dystrybutorów, drukarni itd. Pozwala to profesjonalnie zarządzać i zapewnić codzienne wsparcie dla realizacji odpowiednio skompletowanych oraz zabezpieczonych do transportu zamówień.

Magazynowanie i dystrybucja point of sales materials

Team POS zagwarantuje także kluczowe wsparcie od strony magazynu i dystrybucji. Magazynowanie materiałów marketingowych btl (ang. below the line) jest często bardzo kosztowne i zajmuje dużo miejsca. Z tego względu nie musisz myśleć o tym, gdzie zorganizujesz niezbędną do tego celu przestrzeń. Firmy logistyczne są w stanie udostępnić Ci dokładnie tyle miejsca, ile potrzebujesz. Dodatkowo zespół pracuje w elastycznym systemie zmianowym, co sprawia, że wszystkie działania są realizowane pod indywidualne potrzeby klienta. Ponadto cały proces logistyczny kontrolowany jest przy pomocy profesjonalnego systemu WMS, co sprawia, że wszystkie działania są stale monitorowane i kontrolowane. Kontrolowana jest ilość i weryfikowane są uszkodzenia, które mogły wystąpić podczas transportu.

Następnie wszystkie informacje dotyczące zlecenia zostają wprowadzone do systemu WMS, tak, aby jak najbardziej ułatwić proces kontroli i obsługi stanów magazynowych. Po wpłynięciu zamówienia niezwłocznie jest ono realizowane, aby dotarło na czas.

Usługi utylizacji produktów

Zespół POS uchroni Cię także przed dostarczaniem nieaktualnych, niepełnowartościowych nośników reklamy. Na życzenie klienta, możliwa jest odpowiednia utylizacja materiałów. Przyczyniasz się w ten sposób do ochrony środowiska, zwalniasz potrzebne miejsce w magazynie na nowe produkty, a dodatkowo wystrzegasz się, że klient zostanie wystawiony na wadliwy materiał.

Jak OEX Fulfilio wesprze Twój biznes w obsłudze logistycznej materiałów POS?

Redukujemy koszty: Zamień koszty stałe na koszty zmienne. Posiadając własny magazyn, firma płaci stałą opłatę za najem powierzchni, niezależnie od ilości towaru. Dzięki usługom OEX Fulfilio możesz zamienić stałe koszty na koszty zmienne, zależne od rzeczywistej przestrzeni zajmowanej przez produkty w magazynie. To pozwala na lepszą kontrolę kosztów, szczególnie w okresach niższej sprzedaży, gdy opłaty maleją wraz z mniejszą liczbą wysłanych zamówień.

Dzięki efektowi skali możemy negocjować lepsze stawki u przewoźników czy producentów opakowań, bazując na tysiącach paczek, które opuszczają nasz magazyn każdego dnia. Korzystając z usług OEX Fulfilio, możesz optymalizować koszty i uzyskać lepsze warunki cenowe.

Służymy profesjonalnym doradztwem: nasze przedsiębiorstwo nie istniałoby bez wielu wyjątkowych ekspertów, którzy o logistyce wiedzą wszystko. Setki przeprowadzonych z sukcesem projektów dla różnych branż to potwierdzenie naszych umiejętności związanych z logistyką materiałów POS.

Docieramy tam, gdzie tego potrzebujesz: Międzynarodowa ekspansja nie musi dłużej stanowić przeszkody nie do przeskoczenia. Teraz Twoje produkty trafią w dowolne miejsce w Europie bez żadnego problemu.

Skontaktuj się z nami!