Zapytaj o wycenę

Jak sprzedawać na amazon.pl?

15.02.2023

Amazon to serwis, który umożliwia dotarcie do ogromnej liczby potencjalnych Klientów. Ma też wiele udogodnień dla sprzedawców! Dlatego też warto dowiedzieć się więcej na temat tej platformy. Może i Ty zdecydujesz się sprzedawać swoje produkty na Amazon. Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jak sprzedawać na Amazon,
 • co sprzedawać na Amazonie,
 • kto może sprzedawać na Amazon.

Dowiedz się, jak zacząć prowadzić sprzedaż na Amazonie

Amazon to serwis, który daje Ci możliwość wejścia na zagraniczne rynki. W przypadku, gdy zdecydowałeś się skorzystać z tej właśnie platformy, warto dowiedzieć się kilku podstawowych i istotnych informacji, dotyczących np. założenia konta. Do wyboru masz Konto Basic i Pro. To pierwsze jest darmowe. Występują tu jednak limit sprzedaży do 40 sztuk produktów miesięcznie. Sprzedaż na Amazonie wiąże się z opłatą 0,99 EUR lub 0,75 GBP za każdą sprzedaną rzecz. Gdy zdecydujesz się na to drugie rozwiązanie, możesz wystawiać nieograniczoną liczbę przedmiotów. Nie ma stałej opłaty za nie. Konto Pro wiąże się z wieloma udogodnieniami dla sprzedawcy. Jedną z nich jest możliwość dodawania produktów w zbiorczym pliku.

Kto może sprzedawać na Amazon?

Warto odpowiedzieć na pytanie: kto może sprzedawać na Amazon? Mogą to robić tylko osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Osoby prywatne już nie mają takiej możliwości. Dzięki temu Klienci mają 100% pewność, że przedmioty pochodzą od zaufanych sprzedawców.

Jakie dokumenty musisz przygotować przed założeniem konta na Amazonie?

Przed otwarciem konta na Amazon, musisz przygotować niezbędne dokumenty takie jak np.:

 • sądowy wypis z KRS,
 • numer karty kredytowej,
 • numer konta,
 • kserokopię dowodu tożsamości reprezentanta spółki wpisanego w KRS.

W celu aktywowania konta musisz odbyć rozmowę telefoniczną. Istnieje też możliwość zrobienia tego za pośrednictwem poczty.

Wszystko na temat sprzedaży na Amazonie

Jak sprzedawać na Amazonie? W związku z odpowiedzią na to pytanie warto poruszyć temat: opłat, wypłat i prowizji. Dowiedziałeś się już, że możesz zdecydować się na konto bezpłatne lub płatne. W kwestii dodatkowych opłat należy wspomnieć o usłudze fulfilment by Amazon. Cena, jaką musisz uiścić, zależy od ilości lub objętości towaru w magazynie, a także od liczby zrealizowanych wysyłek. Masz także możliwość skorzystać z dodatkowych usług, które związane są z pakowaniem. Są one płatne.

Od czego zależy prowizja, jaką pobiera Amazon od ceny brutto każdego sprzedanego produktu?

Zależy ona od kategorii, w której sprzedajesz oraz od rodzaju produktu. Warto wiedzieć, że zazwyczaj prowizje wahają się w granicach 8-15%. Należy jednak mieć świadomość tego, że są one zmienne.

Kilka wskazówek, dotyczących prezentacji produktów na Amazonie

Prezentacja produktu powinna zawierać dobry opis i wysokiej jakości zdjęcia. Dlaczego te kwestie są aż tak istotne? Trzeba zauważyć, że na Amazonie konkurencja jest niemała. Dlatego też tak ważne, jest, aby treści, zachęcały Klienta do zakupu. Tytuł nie może być za długi. Powinny być zwarte w nim takie informacje jak:

 • model,
 • marka,
 • kolor produktu,
 • nazwa produktu.

Czym powinien charakteryzować się opis produktu na Amazonie?

W opisie powinny być zawarte najistotniejsze cechy produktu. Ważne jest, aby treść przedstawiała korzyści, wynikające z zakupu. Nie należy też zapomnieć o odpowiednim nasyceniu słowami kluczowymi. Frazy powinny być rozmieszczone naturalnie.

Jak promować produkt na platformie?

W tym temacie warto wspomnieć o formatach reklam takich jak np. Produkty Sponsorowane i Marki Sponsorowane. W pierwszym przypadku sprzedawca płaci za kliknięcie. Sponsored Products pojawiają się na początku lub na końcu wyników wyszukiwania. Sponsored Brands wyświetlają się na górze, na dole lub po lewej stronie wyników wyszukiwania.

Outsourcing logistyczny dla e-commerce. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Z outsourcingu logistyki korzystają sklepy internetowe. Do zalet tego rozwiązania można zaliczyć np. optymalizację wydatków. Korzyścią jest też to, że możesz skoncentrować się na kluczowej działalności biznesu. Dużym atutem jest też zwiększona konkurencyjność!

Sprzedaż na Amazonie. Podsumowanie

Amazon to idealna propozycja dla tych, którzy pragną dotrzeć do nowej grupy odbiorców. Sprzedaż na tej platformie ma bardzo duży potencjał! W przypadku, gdy chcesz odnieść sukces na tym serwisie, musisz poświęcić na to trochę czasu i swojej energii. Istotne jest bowiem doświadczania oraz umiejętności i wiedza.

Gdy zdecydujesz się działać na Amazon, pamiętaj o tym, aby:

 • w sposób świadomy połączyć i dostosować modele sprzedażowe,
 • przygotowywać listy produktowe zgodnie z zasadami SEO,
 • starać się, aby jakość contentu była wysoka,
 • korzystać z narzędzi, które umożliwiają wykonywanie analiz potencjału sprzedażowego.

Pomimo tego, że istnieje wiele wymagań, jeśli chodzi o sprzedaż na Amazonie, to jest to rzecz opłacalna. Musisz dostrzec to, że jest to największy serwis e-commerce na świecie! Platforma cieszy się pozytywnymi opiniami.

Skontaktuj się z nami!