Zapytaj o wycenę

Sylwetki managerów – Grzegorz Wroniszewski

21.04.2021

Odpowiadasz za logistykę i operacje, które są sercem OEX E- business. To duże wyzwanie i odpowiedzialność, szczególnie przy takiej skali biznesu, który się dynamicznie rozwija. Jaki jest Twój sposób na zawodowy sukces?

Jestem częścią wspaniałego, zaangażowanego zespołu. Doceniamy w nim znaczenie otwartości, jako podstawowej cechy budującej dobrą kondycję i wartość firmy. Szanujemy nawzajem swoje opinie i staramy się wspólnie podejmować ważne decyzje. Bacznie słuchamy naszych klientów, próbując postrzegać świat z ich punktu widzenia, nawet kiedy mamy własne, odmienne zdanie. Recepta jest krótka i prosta 🙂

Logistyka towarzyszy Ci nie tylko w OEX E-business. Wykładasz Logistykę na Uczelni Wyższej. Co Cię do tego skłoniło i czy uważasz, że jest to branża przyszłości?

Od kilku lat konsumenci są aktywnymi uczestnikami rynku i oddziałują na politykę firm poprzez wymianę opinii na temat produktów, producentów, czy sklepów. Niejednokrotnie komunikują publicznie w Internecie swoje niezadowolenie z procesu zakupowego, co ma wpływ na wizerunek firm. Jednocześnie postępuje unifikacja walorów materialnych produktów, stają się one do siebie coraz bardziej funkcjonalnie podobne, co sprawia, że kluczowej wagi nabierają różnice niematerialne w ofertach, czyli obsługa klienta. Jeśli chodzi o logistykę, to w przypadku zakupów internetowych jest ona podstawą budowania mistrzowskiego customer experience.

Obsługujemy logistycznie w stały sposób ponad 150 przedsiębiorstw z wielu różnych branż i w konsekwencji wchodzimy w skali roku w interakcję z milionami konsumentów z terenu całej Unii Europejskiej. Tak różnorodne i niepowtarzalne doświadczenie jest cenne dla osób, które zarządzają sklepami internetowymi i mają bogatą, głęboką wiedzę, ale ograniczoną do jednego sklepu internetowego, ewentualnie jednej branży. Ta praktyczna wiedza jest mocno doceniana przez słuchaczy na kilku polskich uczelniach i szkoda byłoby zatrzymywać ją dla siebie.

Wierzę, iż globalizacja będzie sprawiać, że znaczenie logistyki w procesach sprzedaży będzie jeszcze bardziej rosło.

Prywatnie prowadzisz aktywny tryb życia. Sport jest pasją czy sposobem na odreagowanie po wyczerpującym dniu?

Staram się sporo czytać, bo oprócz praktycznego doświadczenia nie chcę zaniedbywać wiedzy naukowej, mój cel to 50 książek rocznie. Wiele z nich ma formę audiobooków, idealną w drodze do magazynów lub biura.

W tym roku mój plan aktywności fizycznej, to pokonanie 10 000 km siłą własnych mięśni, w większości na rowerze szosowym. Realizacja takiego planu wymaga sporej wewnętrznej dyscypliny, wytrwałego i metodycznego podejścia przez cały rok, niezależnie od pogody. W nagrodę zaś oprócz dużej ilości spalonych kalorii, daje zasoby energii potrzebnej do walki o sukcesy w biznesie.

Skontaktuj się z nami!