Zapytaj o wycenę

Cut off time – co to jest

03.02.2023

Cut-off-time – czyli tak zwana „godzina odcięcia”

To wskaźnik wyznaczający godzinę, do której złożone zamówienia mają realne szanse zostać spakowane i wysłane jeszcze tego samego dnia.

Statystki wskazują, że większość konsumentów robi zakupy online w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Jednocześnie oczekują, że zostaną one dostarczone już w kolejnym dniu roboczym.  Z tego powodu cut-ff time jest tak istotny w magazynach obsługujących sklepy internetowe. Im późniejsza godzina odcięcia, tym większa szansa, że zamówienie zostanie dostarczone w krótszym terminie.

Cut-off-time – od czego zależy?

W skrócie odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. – od skali działania i lokalizacji magazynu. Duże e-commerce z własnymi centrami logistycznymi i  firmy oferujące outsourcing usług logistycznych mają w tym względzie ogromną przewagę  nad mniejszymi podmiotami. Duże centra logistyczne posiadają odpowiednią strukturę organizacyjną, a także umowy z wieloma firmami kurierskimi, które wysyłają do niech dedykowane transporty. Liczba paczek nadawanych przez duży sklep internetowy, lub skumulowana liczba paczek nadawanych przez operatora fulfillment e-commerce jest na tyle duża, że uzasadnia dedykowane podjazdy ciężarówek firm kurierskich i pozwala na ustalenie późnych godzin odbioru.

Cut-off-time – na co ma wpływ?

Przede wszystkimi na zadowolenie Twoich Klientów. Obecnie coraz większą wagę przywiązuje się do cutomer experience. Satysfakcja Klientów odgrywa kluczową rolę, również w sprzedaży internetowej. Wysokie oceny sklepów internetowych  powodują lojalność konsumentów i zwiększają szanse, że zadowolona osoba wróci po kolejne zakupy. Być może nawet poleci Twój sklep kolejnym osobom. W dobie ogromnej konkurencji w sprzedaży online, wysoki poziom customer experience jest jedną z metod budowania przewagi konkurencyjnej.

 

Skontaktuj się z nami!