Zapytaj o wycenę

Nowe trendy w e-commerce: wykorzystanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego

24.09.2023

Rozwój nowoczesnych technologii informatycznych doprowadził do tego, że sztuczna inteligencja na dobre zadomowiła się w codzienności wielu przedsiębiorstw, ale także każdego człowieka. Nie inaczej jest w branży e-commerce. AI znajduje zastosowanie już nie tylko w obsłudze klienta, ale także realizacji zamówień. Zobacz, w jaki sposób e-commerce może wykorzystywać potencjał sztucznej inteligencji do zwiększenia sprzedaży!

Jak można wykorzystać AI w e-commerce? 5 przydatnych funkcji

Jest wiele opcji zastosowania sztucznej inteligencji w praktyce, szczególnie w codziennym funkcjonowaniu sklepu internetowego. Korzystanie z AI w praktyce niesie ze sobą wiele pozytywów dla przedsiębiorców w branży e-commerce. Chcesz poznać najlepsze sposoby na wykorzystanie potencjału AI w praktyce? Sprawdź poniższe wskazówki.

  1. Remarketing ze sztuczną inteligencją – mowa tu przede wszystkim o reklamie internetowej, która będzie skierowana wprost do konkretne grupy odbiorców. Dzięki temu możesz dotrzeć do osób, które odwiedzili sklep, ale nie zdecydowali się na założenie zamówienia. Google Ads i Facebook Ads to dwa sposoby reklamy, w których sztuczna inteligencja znajduje praktyczne zastosowanie.
  2. Pozyskiwanie leadów – sztuczna inteligencja dzięki uczeniu maszynowemu może stać się potężnym narzędziem do pozyskiwania leadów. Można to robić poprzez analizę konkurencji, ocenę potencjalnych klientów, wprowadzenie chatbota na stronę sklepu online, a także analizowanie treści w social media, celem dopasowania grup odbiorców.
  3. Obsługa klienta – czat internetowy z pracownikiem sklepu e-commerce nie zawsze działa tak, jak powinien i generuje wysokie koszty zatrudnienia osób, które będą go obsługiwać. AI eliminuje ten problem, a dodatkowo czat może być dostępny 24/7 dla klientów.
  4. Usprawnienia wyszukiwarki produktów – wdrożenie sztucznej inteligencji w sklepie internetowym powoduje, że usprawni się także wyszukiwarka produktów. AI będzie proponować klientom najpopularniejsze produkty, wyszukiwać nowy towar na podstawie wcześniejszych zamówień, a także filtrować wyniki wyszukiwania zgodnie z lokalizacją klienta.
  5. Analizowanie trendów sprzedażowych – dzięki temu sztuczna inteligencja pomoże Ci zaplanować łańcuchy dostaw tak, aby nie wygenerować wysokich kosztów magazynowania towaru, ale jednocześnie zapewnić jego płynny przepływ.

Jak widzisz, jest mnóstwo metod wykorzystania sztucznej inteligencji w e-commerce. To oczywiście nie wszystko, gdyż AI może wspomagać proces tworzenia opisów produktów na stronę internetową, a także wpisów na bloga.

Dlaczego warto wykorzystać technologię AI w e-commerce?

Wdrażając nowoczesne technologie sztucznej inteligencji w sklepach internetowych, można przede wszystkim skuteczniej zarządzać zapasami, prognozować trendy rynkowe, a także zwiększać efektywność prowadzonych działań. Dużym atutem jest także opcja szybszej automatyzacji procesów, co przekłada się na ogólne zyski przedsiębiorstwa e-commerce.

 

Więcej najświeższych i najważniejszych informacji z  dziedziny e-commerce znajdziesz na stronie: https://oexfulfilio.com/blog/

Skontaktuj się z nami!