Zapytaj o wycenę

Najpopularniejsze platformy e-commerce w Polsce

12.05.2023

Wiele sklepów internetowych w Polsce korzysta z popularnych platform e-commerce, aby zoptymalizować swoje działania i realnie zwiększyć poziom sprzedaży. W dobie rozwoju nowoczesnych technologii i metod bezprzewodowej komunikacji, każdy przedsiębiorca e-commerce powinien zastanowić się nad możliwością skorzystania z platform sprzedażowych.

Jakie platformy e-commerce są dostępne w Polsce? Najważniejsze informacje

Wśród najpowszechniej wykorzystywanych platform e-commerce wyróżniamy modele open source oraz rozwiązania Saas, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców. Pierwsza grupa platform e-commerce jest stworzona z myślą o firmach, które chcą na własną rękę dostosować sposób funkcjonowania sklepu oraz wdrożyć rozwiązania na własnym lub wynajętym serwerze. 

Rozwiązania SaaS najczęściej mają charakter abonamentowy. Co to oznacza? Otóż w tym przypadku nie ma konieczności inwestowania we własną infrastrukturę serwerową. Wystarczy opłacić miesięczny lub roczny abonament i cieszyć się niezawodną platformą e-commerce. 

Platformy e-commerce wybierane przez polskich przedsiębiorców

Sklepy internetowe w Polsce wykorzystują wiele platform e-commerce, które są oparte na rozwiązaniach open source, a także SaaS. W ścisłej czołówce znajdują się platformy, które umożliwiają dopasowanie funkcjonalności systemu do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych platform e-commerce wykorzystywanych przez sklepy online na przestrzeni ostatnich lat.

WooCommerce

To numer jeden na liście najpopularniejszych platform dla e-commerce. Warto dodać, że ta platforma przybiera formę dedykowanej wtyczki do WordPress-a. Dzięki temu można jednocześnie zbudować funkcjonalny serwis internetowy wraz z blogiem, a po czasie uruchomić sklep internetowy z pełnią funkcjonalności. Wbudowane funkcje ułatwiają zarządzanie produktami na stronie, dodawanie opisów, a także finalizowanie zamówień złożonych przez klientów. Wiele rozszerzeń oraz wtyczek dostępnych w ramach WooCommerce pozwala na stworzenie wydajnego i doskonale zoptymalizowanego serwisu sprzedażowego e-commerce.

PrestaShop

Kolejny popularny serwis e-commerce, który pozwala na budowanie atrakcyjnych sklepów internetowych od podstaw. Wersja podstawowa oprogramowania daje kilka możliwości: fakturowanie, realizowanie zamówień, obsługę płatności oraz kodów kreskowych wraz z możliwością uruchomienia zapisów do newslettera. Co więcej, im wyższa wersja, tym większy zakres dostępnych usług. Kilka dodatkowych funkcjonalności będących wyróżnikiem tej platformy e-commerce to m.in. Presa Addons SEO, płatności online, możliwość dodawania promocji i aktualności na stronie sklepu www.

Shoper

Platforma SaaS stworzona z myślą o firmach, które preferują abonamentową formę rozliczeń oraz dostęp do wsparcia zewnętrznych usługodawców. Shoper jest platformą do prowadzenia sprzedaży w sieci o nowoczesnym designie i prostej obsłudze. Umożliwia zarządzanie procesami sprzedażowymi od początku do końca, a sam system ma bezpłatny support techniczny dostępny dla każdego przedsiębiorcy.

Magento

Nieco mniej popularne rozwiązanie w ramach platform e-commerce. Występuje w wersji darmowej i płatnej, które różnią się poziomem dostępnych funkcjonalności. Warto dodać, że system pozwala na rozwój sprzedaży internetowej zarówno w przypadku małych, jak i dużych biznesów e-commerce.

IdoSell Shop

Ciekawa, choć wciąż jeszcze niedoceniana platforma e-commerce dostępna dla polskich przedsiębiorców. Wybierając to oprogramowanie, można wykorzystać profesjonalne narzędzia do synchronizacji zamówień w sklepie stacjonarnym i internetowym oraz wygodniejsze zarządzanie płatnościami, np. poprzez integrację z systemem bankowości. 

W naszym rankingu przedstawiamy tylko kilka platform e-commerce, na których funkcjonują najpopularniejsze sklepy internetowe w Polsce i w całej Europie. Kilka innych systemów, z którymi również warto się zapoznać to: Comarch, Selesto czy Shopify. 

 

Jak wybrać najlepszą platformę sprzedażową e-commerce w 2023 roku?

Wciąż nie wiesz, jaką platformę e-commerce wybrać dla swojej działalności internetowej? Jeśli chcesz sprzedawać towary w sieci i dotrzeć do jak najszerszego grona potencjalnych klientów, wybierz platformę na podstawie takich parametrów, jak:

  • cena,
  • funkcjonalność,
  • łatwość obsługi,
  • sposób zarządzania zasobami magazynu,
  • możliwość sprzedaży wielokanałowej,
  • dostępne integracje.

Konkurencja wśród platform e-commerce jest ogromna, dlatego większość serwisów próbuje przyciągnąć uwagę potencjalnych przedsiębiorców atrakcyjnymi promocjami oraz coraz nowszymi funkcjonalnościami, które ułatwiają prowadzenie własnego sklepu internetowego.

Poszukujesz kompleksową obsługę logistyczną sklepu internetowego?
Zapraszamy: https://oexfulfilio.com/logistyka-dla-ecommerce/

Skontaktuj się z nami!